Entries for last Olympic qualification event (Nebelhorn Trophy, 20-25 September)
MEN - 7 quotas available
1 Slavik HAYRAPETYAN ARM
2 Brendan KERRY AUS
3 Maurizio ZANDRON AUT
4 Vladimir LITVINTSEV AZE
5 Larry LOUPOLOVER BUL
6 Roman SADOVSKY CAN
7 Jari KESSLER CRO
8 Tomas Llorenc GUARINO SABATE ESP
9 Valtter VIRTANEN FIN
10 Adam SIAO HIM FA FRA
11 Peter James HALLAM GBR
12 Paul FENTZ GER
13 Harrison Jon-Yen WONG HKG
14 Andras CSERNOCH HUN
15 Conor STAKELUM IRL
16 Dias JIRENBAYEV KAZ 17
17 Sihyeong LEE KOR 18
18 Davide LEWTON BRAIN MON
19 Edrian Paul CELESTINO PHI
20 Kornel WITKOWSKI POL
21 Matthew SAMUELS RSA
22 Dmitri ALIEV RUS
23 Adam HAGARA SVK
24 Che Yu YEH TPE
25 Burak DEMIRBOGA TUR
26 Vincent ZHOU USA
WOMEN - 6 quotas available
1 Anastasiya GALUSTYAN ARM
2 Kailani CRAINE AUS
3 Sophia SCHALLER AUT
4 Viktoriia SAFONOVA BLR
5 Isadora WILLIAMS BRA
6 Yae-Mia NEIRA CHI
7 Emilea ZINGAS CYP
8 Maia SORENSEN DEN
9 Maia MAZZARA FRA
10 Alexandra MINTSIDOU GRE
11 Joanna SO HKG
12 Julia LANG HUN
13 Tara PRASAD IND
14 Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL
15 Taylor MORRIS ISR
16 Lara Naki GUTMANN ITA
17 Bagdana RAKHISHOVA KAZ
18 Angelina KUCHVALSKA LAT
19 Romana KAISER LIE
20 Aleksandra GOLOVKINA LTU
21 Eugenia GARZA MEX
22 Jocelyn HONG NZL
23 Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
24 Ekaterina KURAKOVA POL
25 Julia SAUTER ROU
26 Dasa GRM SLO
27 Antonina DUBININA SRB
28 Alexia PAGANINI SUI
29 Nicole RAJICOVA SVK
30 Thita LAMSAM THA
31 Tzu-Han TING TPE
32 Sinem PEKDER TUR
33 Anastasiia SHABOTOVA UKR
34 Alysa LIU USA
PAIR - 3 quotas available
1 Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS
2 Bogdana LUKASHEVICH / Alexander STEPANOV BLR
3 Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN
4 Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA KORDEIRU CRO
5 Laura BARQUERO / Marco ZANDRON ESP
6 Cleo HAMON / Denys STREKALIN FRA
7 Zoe JONES / Christopher BOYADJI GBR
8 Karina SAFINA / Luka BERULAVA GEO
9 Hailey KOPS / Evgeni KRASNOPOLSKI ISR
10 Daria DANILOVA / Michel TSIBA NED
11 Anna HERNIK / Michal WOZNIAK POL
12 Greta CRAFOORD / John CRAFOORD SWE
13 Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI UKR
ICE DANCE- 4 quotas
1 Tina GARABEDIAN / Simon PROULX SENECAL ARM
2 Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
3 Ekaterina KUZNETSOVA / Oleksandr KOLOSOVSKYI AZE
4 Ekaterina MITROFANOVA / Vladislav KASINSKIJ BIH
5 Viktoria SEMENJUK / Ilya YUKHIMUK BLR
6 Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE
7 Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS FIN
8 Sasha FEAR / George WADDELL GBR
9 Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA GEO
10 Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS HUN
11 Shira ICHILOV / Laurent ABECASSIS ISR
12 Carolina MOSCHENI / Francesco FIORETTI ITA
13 Yura MIN / Daniel EATON KOR
14 Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED
15 Charlotte LAFOND-FOURNIER / Richard Kang In KAM NZL
16 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK
17 Yuliia ZHATA / Berk AKALIN TUR
__
some entries may changed and switched with substitutes
Right now I would say
Men: USA, Russia....Korea, Canada, France...Azerbajan.....whoelse will stand up for the last spot
Ladies: Liu, Safonova...Paganini...Poland....Italy?
Pair: Georgia, China and...France?
Dance: Georgia, Finland. Maybe Armenia. And something out of Hungary, Czech, Italy, Korea and Australia.